SATIŞ  OFİSİ

  239 9 239

  Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

  Get Adobe Flash player

EmirOğulları

Gemlik'te Bulunan Emiroğulları Portföyündeki Satılık Daireler

TÜM İLANLAR   

Daire Satın AlırkenDaire Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Öncelikle daireyi nereden alacağınıza dikkat edin, yatırım için iyi bir daire alacaksanız, o bölgede ileride ne tür gelişmeler olacağını önceden araştırmalısınız bir daireyi değerlendiren çevresel unsurlarıdır. Daire satın alırken acele etmeyin o semtteki fiyat araştırmasını iyi yapın alacağınız daire fiyatı ile araştırma yaptığınız semtteki daire fiyatları ile kıyaslayın gerekirse uzman bir görüşten de yardım alabilirsiniz. Çünkü bir emlak uzmanı sizin göremediğiniz püf noktaları görüp sizi uyarabilir.

Daire satın alırken satın aldığınız dairenin beğendiğiniz daire ile aynı daire olup olmadığını tapudan ve belediyeden kontrol ettiriniz. Henüz inşaatı tamamlanmadıysa eğer en azından kat irtifak tapusunu alın. Daire satın alırken eğer inşaat halinde daire alıyorsanız sadece kat irtifak tapusu sizin için yeterli olmayacaktır. Daireyi satan kişiyle ayrıca sözleşme yapmalısınız. Sözleşmede dairenin ne zaman teslim edileceğine dair kullanılacak malzeme zamanında teslim edilmediğinde satıcının size ödeyeceği cezai şartı belirleyin, ayrıca yapacağınız sözleşmede kat irtifakının, kat mülkiyetine çevrilmesi şartını da ekleyiniz. Alacağınız daire inşaatı tamamlanmış bir daireyse kat mülkiyeti olup olmadığına da dikkat ediniz. Eğerki kat mülkiyeti varsa iskanı da var demektir.

Tapuda size sadece arsa hissesi devri yapıldıysa sizin almış olduğunuz daire değil arsa payı olduğunu bilin. Eğerki alacağınız daire üzerinde haciz, ipotek, gibi şerhler bulunuyorsa bu gayrimenkul sorunları çözülmeden kesinlikle daireyi almayınız. Ayrıyeten dairenin geçmiş yıllara ait borcu olup olmadığını da titizlikle detaylı bir şekilde araştırmanız gerekmektedir.

Gemlik Satılık İşyeri
Gemlik Daire Fiyatları

İLETİŞİM

 • (+90) 224 239 9 239
 • info@emirogullariinsaat.com.tr
 • www.emirogullariinsaat.com.tr

 • Dikkaldırım Mah. Hayran Cad. No:42
  Osmangazi / Bursa
© Emiroğulları 2012 - Tüm Hakkı Saklıdır
Turkcelist.Com Türkiyenin Hit Siteleri